Kreator CV – jak szybko przygotować ładny dokument aplikacyjny?

Udostępnij

Pisanie CV to zazwyczaj długi i żmudny proces. Czy jednak musi tak być zawsze? Okazuje się, że nie! Istnieją sposoby na to, żeby szybko i sprawnie przygotować estetyczny i uniwersalny dokument aplikacyjny. Pomaga w tym kreator CV online, dzięki któremu możesz zaoszczędzić mnóstwo czasu – wypełnienie go zajmie Ci dosłownie kilka minut. Stworzony za jego pośrednictwem życiorys zawodowy może spodobać się pracodawcom i zwiększyć Twoje szanse na zdobycie pracy.

Jeżeli przymierzasz się do znalezienia nowej pracy, musisz się do tego odpowiednio przygotować. Pierwszym krokiem do zdobycia zatrudnienia jest przekonanie do siebie potencjalnego pracodawcy. Możesz to zrobić poprzez przygotowanie profesjonalnego życiorysu zawodowego. Wykorzystując darmowy kreator CV w znaczący sposób ułatwisz sobie to zadanie.

Pisanie CV – o czym trzeba pamiętać?

Pisanie CV na pierwszy rzut oka może wydawać się banalne. W końcu musisz w nim podać jedynie informacje dotyczące swojego doświadczenia, wykształcenia i umiejętności. Ważne jednak, aby te wszystkie dane przedstawić we właściwy sposób. Przede wszystkim musisz postawić na szczerość. W życiorysie zawsze podawaj prawdziwe informacje. Pamiętaj, że każde kłamstwo bardzo szybko może wyjść na jaw podczas rozmowy kwalifikacyjnej z rekruterem. Przygotowując dokument zwróć też uwagę, aby nie pominąć żadnych istotnych danych. Niepełne CV daje mniejszą szansę na przyciągnięcie uwagi rekrutera.

Co więcej, pusty życiorys zawodowy może być przez niego potraktowany jak brak aplikacji, co zupełnie przekreśla Twoje szanse na zdobycie zatrudnienia w danej firmie. Pamiętaj zatem, aby zawsze wypełniać CV w 100% – dzięki temu możesz podkreślić wszystkie swoje atuty i pokazać się jako dobry kandydat do pracy. Zwróć też uwagę na nieobowiązkowy element dokumentu, czyli zdjęcie. Choć nie jest ono wymagane, jego dodanie może zwiększyć Twoją wiarygodność, dlatego nie wahaj się go wstawić.

Merytoryka dokumentu aplikacyjnego to jednak nie wszystko. Pisanie CV wymaga również zadbania o kwestie estetyczne, o czym niestety zapomina wiele osób. Rekruterzy zwracają jednak dużą uwagę na wygląd i rozkład treści życiorysu zawodowego, dlatego powinien on być jak najbardziej przejrzysty. W znaczący sposób pomoże to osobie, która go czyta  – dzięki temu od razu będzie mogła skupić wzrok na najważniejszych informacjach.

Jak działa kreator CV?

Przygotowanie estetycznego CV często zajmuje sporo czasu. Konieczne jest podzielenie dokumentu na sekcje, wybór odpowiedniej czcionki i dopasowanie do siebie kolorów, a niekiedy także różnych elementów graficznych. Nie każdy ma jednak odpowiednie wyczucie stylu. Nierzadko kończy się to tym, że rekruterzy dostają albo nudne i sztampowe CV albo zupełnie nieadekwatny, przekombinowany i nieczytelny dokument z mnóstwem niepotrzebnych elementów.

W takiej sytuacji z pomocą przychodzi Kiwi Jobs, które oferuje kreator CV. Takie udogodnienie przyniesie Ci wiele korzyści. Możesz wykorzystać gotowy wzór CV do wypełnienia, który jest ładny i czytelny.  Nie musisz więc trudzić się samodzielnym tworzeniem dokumentu od podstaw. Jak to działa? To banalnie proste. Wystarczy, że zarejestrujesz się na portalu i uzupełnisz dostępny formularz najważniejszymi informacjami dotyczącymi Ciebie i Twojego życia zawodowego. W ten sposób Twój życiorys zawodowy zostanie automatycznie wygenerowany, a Ty w kilka chwil zyskasz gotowy dokument aplikacyjny. Pamiętaj przy tym, że masz szansę zrobić to nie tylko na stronie internetowej – kreator CV jest też dostępny na telefonie w naszej aplikacji. To bardzo wygodne rozwiązanie, z którego możesz skorzystać w dowolnym miejscu i czasie.

Nie zapominaj też, że wszystkie sekcje życiorysu są już przygotowane, dlatego nie musisz ich wymyślać. Takie rozwiązanie w znaczący sposób ułatwia i przyspiesza tworzenie dokumentu. Gdy zakończysz proces rejestracji i wypełnisz cały kreator CV, przy pomocy jednego kliknięcia możesz aplikować na dowolną ofertę w Kiwi Jobs z takich branż, jak m.in. gastronomia, obsługa klienta czy praca w sklepie.

To jednak nie wszystko. Kreator CV umożliwia Ci pobranie dokumentu na swój komputer lub telefon w formacie PDF. W związku z tym, nawet jeśli nie chcesz aplikować przez Kiwi Jobs, uzupełnianie całego profilu może przynieść Ci wymierne korzyści. Dzięki takiemu działaniu, masz szansę wykorzystać gotowe CV również podczas rekrutacji na innych portalach lub wysłać je bezpośrednio na adres mailowy konkretnej firmy. Taki dokument aplikacyjny jest więc bardzo uniwersalny i użyteczny.

Ile kosztuje kreator CV?

Kreator CV online proponowany przez Kiwi Jobs jest darmowy, dlatego nie musisz martwić się koniecznością ponoszenia jakichkolwiek opłat. Aby uzyskać do niego dostęp, wystarczy że wejdziesz na stronę https://kiwijobs.pl/praca. Jeśli chcesz rozpocząć proces przygotowywania dokumentu, w prawym górnym roku wybierz opcję „Stwórz CV”. Opcjonalnie, możesz skorzystać z aplikacji mobilnej – jej pobranie na smartfona również jest zupełnie bezpłatne.

Kreator CV krok po kroku

Jak już wspomnieliśmy, kreator CV w Kiwi Jobs jest bardzo prosty w obsłudze. Do uzupełnienia masz kilka najważniejszych sekcji. Wśród nich znajdują się takie elementy, jak:

  • dane podstawowe – w tej części powinieneś podać swoje imię i nazwisko, datę urodzenia, numer telefonu oraz adres e-mail;
  • doświadczenie – w tym miejscu możesz wpisać wszystkie firmy, dla których pracowałeś wraz z datą zatrudnienia oraz nazwą stanowiska, jakie w nich obejmowałeś. Jeśli nie masz doświadczenia, możesz zaznaczyć to w odpowiednim polu;
  • dostępność czasowa – możesz wybrać, czy jesteś dostępny na cały czy jedynie na część etatu,
  • wykształcenie – w tej sekcji wpisujesz nazwę ostatniej ukończonej szkoły lub placówki, do której cały czas uczęszczasz;
  • status studenta – możesz zaznaczyć czy go posiadasz czy nie. Pamiętaj, że to ważna informacja dla potencjalnych pracodawców;
  • znajomość języków – masz szansę wpisać dowolny język i zaznaczyć, jak dobrze go znasz. Do wyboru masz takie opcje, jak poziom podstawowy, średniozaawansowany, zaawansowany i ojczysty;
  • dodatkowe informacje – ta sekcja służy do podania innych danych na Twój temat. Możesz w niej zaznaczyć, czy posiadasz prawo jazdy oraz tzw. książeczkę sanepidu;
  • zdjęcie – choć nie jest elementem obowiązkowym, warto je dodać, ponieważ uwiarygadnia ono Twoją aplikację w oczach rekruterach. Pamiętaj, że fotografia powinna być jak najbardziej profesjonalna.

Oprócz tego, masz szansę podać swoją dyspozycyjność, czyli poinformować pracodawcę, w jakim terminie jesteś w stanie rozpocząć nową pracę. Warto też, abyś wypełnił pole „O mnie”. To swego rodzaju podsumowanie zawodowe, którego zadaniem jest przedstawienie Cię jako dobrego pracownika.

Jak widzisz, przygotowywanie życiorysu zawodowego nie musi być długie i nużące. Jeśli chcesz zrobić dobre wrażenie na rekruterach, możesz wykorzystać darmowy kreator CV. To bardzo funkcjonalne narzędzie, które jest proste i wygodne w obsłudze, a przy tym odznacza się dużą uniwersalnością zastosowania. Dzięki niemu Twój dokument aplikacyjny zawsze będzie ładny i schludny, a Ty przygotujesz go w dosłownie kilka chwil.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top