Jak napisać dobre CV w kilka minut? Wskazówki

Udostępnij

Przygotowanie dobrego CV w aplikacji Kiwi Jobs jest nie tylko szybkie, ale również wygodne. Dzięki gotowemu formularzowi nie musisz tracić czasu na szczegółowy opis doświadczenia zawodowego, umiejętności czy zainteresowań – wystarczy, że uzupełnisz poszczególne sekcje profilu podstawowymi danymi na swój temat. Podpowiadamy, jak to zrobić!

Tradycyjne formy poszukiwania pracy kojarzą się z wieloma formalnościami. Podstawową kwestią jest konieczność napisania CV oraz listu motywacyjnego. Pieczołowicie przygotowane dokumenty aplikacyjne musisz wysłać potencjalnemu pracodawcy, a następnie… czekać, bez gwarancji na to, że któryś z rekruterów wróci do Ciebie z odpowiedzią. Całej tej „papierologii” i ciągnącego się w nieskończoność oczekiwania możesz jednak uniknąć. Wystarczy, że pobierzesz aplikację Kiwi Jobs, uzupełnisz krótkie CV i wyślesz zgłoszenie do wybranego pracodawcy. Odpowiedź otrzymasz zawsze i to w maksymalnie 48 godzin.

Jak napisać CV? Wzór w aplikacji Kiwi Jobs

Stworzenie profesjonalnego CV to często długotrwały proces. Przygotowując klasyczny życiorys nie tylko powinieneś zawrzeć w nim szczegółowe informacje na temat swojego życia zawodowego, ale także ująć je we właściwej formie. Wszystkie te kwestie musisz zrobić samodzielnie, co wymaga od Ciebie czasu i zastanowienia.

Aby ułatwić Ci znalezienie pracy, w Kiwi Jobs postawiliśmy więc na prostotę i wygodę. Nasze CV jest krótkie i intuicyjne – to po prostu gotowy formularz z wydzielonymi sekcjami, który powinieneś uzupełnić. Dzięki temu, nie musisz tworzyć dokumentu od podstaw. Wystarczy, że w przygotowanym przez nas szablonie wpiszesz najważniejsze informacje na swój temat– zajmie Ci to tylko kilka minut. I… gotowe! Możesz aplikować tam, gdzie chcesz. Dodatkowo, taki profil tworzysz tylko raz. Oznacza to, że nie musisz dopasowywać swojego CV do każdej oferty pracy, co również stanowi dużą wygodę i oszczędność czasu.

Jak wygląda CV w Kiwi Jobs?  Najpierw musisz pobrać aplikację, a następnie otworzyć pole „Moje CV” – będzie tam na Ciebie czekać kwestionariusz. Aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pracy, wypełnij go w całości. Sekcje formularza obejmują:

 • Twoje dane osobowe (imię i nazwisko , datę urodzenia, zdjęcie, numer telefonu oraz adres e-mail);
 • informacje podstawowe (dane na temat preferowanego wymiaru etatu oraz poprzednich doświadczeń zawodowych);
 • opis wiedzy i umiejętności (informacje na temat posiadania statusu studenta, wykształcenia i znajomości języków obcych);
 • informacje dodatkowe (dane dotyczące posiadania książeczki sanepidu i prawa jazdy, a także Twoją lokalizację).

Co ważne, CV w Kiwi Jobs jest bardzo czytelne. Jeśli jednak wciąż wahasz się, jak powinieneś je wypełnić, poniżej zamieszczamy kilka wskazówek.

Dobre CV z Kiwi Jobs – dane osobowe

Podstawowym elementem CV są dane osobowe. Podczas pobierania Kiwi Jobs zostaniesz poproszony o podanie numeru telefonu, dzięki czemu przyszły pracodawca będzie mógł się z Tobą skontaktować. Musisz także wpisać swoje imię i nazwisko. Pod żadnym pozorem nie stosuj pseudonimów! W takim przypadku zostaniesz odebrany jako osoba niepoważna.

Następnie, w podstronie „Moje CV” dodaj swój adres e-mail. Musisz zadbać o to, aby wyglądał on profesjonalnie. Co pomyśli o Tobie pracodawca, jeśli zobaczy nazwę konta  „muminek91@…” lub podobną? Tego typu adresy e-mail pozostaw do celów korespondencji prywatnej. Szukając pracy musisz sprawiać wrażenie osoby kompetentnej, dlatego też zastosuj klasyczne rozwiązanie, czyli konto mailowe, w którym znajduje się Twoje imię i nazwisko oraz, opcjonalnie, rok urodzenia.

Kolejną ważną kwestią jest zdjęcie w CV. Zrezygnuj z dodawania rozmazanych fotografii z szalonych imprez czy selfie z wakacji. Pamiętaj, że musisz zaprezentować się jako osoba rzetelna i odpowiedzialna, która podchodzi do pracy poważnie. Dlatego też, postaw na zdjęcie, które odzwierciedla Twoje pozytywne cechy  i zadbaj o to, aby wyglądać na nim schludnie i profesjonalnie.

Na koniec dodaj datę swojego urodzenia. To jedna z podstawowych informacji, która znajduje się również w klasycznym CV. Przykładowy profil prezentuje się w następujący sposób:

Pamiętaj, że nie musisz bać się o swoje dane osobowe. Jeżeli tylko chcesz, w dowolnym momencie możesz je usunąć. Wówczas jednak, pracodawcy nie będą mogli się z Tobą skontaktować.

Jak stworzyć CV w Kiwi Jobs? Informacje na temat doświadczenia

Jak uzupełnić CV w sekcji „informacje podstawowe”? Przede wszystkim określ swoją dostępność – zaznacz, czy interesuje Cię praca na pełen czy jedynie część etatu. Dzięki temu pracodawca od razu będzie wiedział, jakie są Twoje możliwości. Jeżeli jednak Twoje preferencje się zmienią – dane możesz w każdej chwili uaktualnić.

Kolejnym krokiem do stworzenia dobrego CV jest uzupełnienie informacji na temat doświadczenia zawodowego. Co ciekawe, w Kiwi Jobs nie musisz ich dokładnie opisywać. Wystarczy, że dodasz nazwy firm, w których pracowałeś, a także stanowisk, jakie w nich obejmowałeś. Dodatkowo,  powinieneś też określić czas zatrudnienia (a więc od kiedy do kiedy pracowałeś w danym miejscu). Jeżeli wciąż jesteś zatrudniony w jednym z wymienionych przedsiębiorstw, masz też możliwość zaznaczenia opcji „nadal tu pracuję”.

Jak napisać CV bez doświadczenia? To również nie problem. Wystarczy, że wybierzesz  pole „szukam pierwszej pracy”. Jeżeli wcześniej nie pracowałeś, nie wahaj się go zaznaczyć – to o wiele lepsze niż kłamanie na temat swoich rzekomych poprzednich miejsc zatrudnienia. Nie martw się, że nie znajdziesz przez to pracy. W Kiwi Jobs jest wiele ofert skierowanych również do osób bez doświadczenia, a pracodawcy coraz chętniej proponują naukę danego zawodu od podstaw.

Opis wiedzy i umiejętności w CV, czyli jak przyciągnąć uwagę pracodawcy

Kolejną kwestią do omówienia jest to, co warto wpisać w CV w części „wiedza i umiejętności”. Przede wszystkim zaznacz, czy masz status studenta – to ważna informacja dla pracodawcy związana, m.in. z rodzajem umowy czy elastycznym grafikiem.

Potem dodaj dane na temat wykształcenia – wystarczy, że wpiszesz nazwy ukończonych szkół lub uczelni, ich kierunek lub profil, a także lata swojej nauki. Jeżeli studiujesz, nie cofaj się do czasów podstawówki –  podaj jedynie nazwę uniwersytetu i, opcjonalnie, liceum.

Bardzo dobre CV z Kiwi Jobs nie obędzie się też bez informacji na temat znajomości języków obcych. Wpisz wszystkie te, którymi umiesz się posługiwać i zaznacz poziom zaawansowania. Do wyboru masz takie opcje, jak:

 • język ojczysty,
 • poziom podstawowy (inaczej A1/A2),
 • poziom średnio zaawansowany (inaczej B1/B2),
 • poziom zaawansowany (inaczej C1/C2).

O pozostałych umiejętnościach będziesz mógł opowiedzieć pracodawcy już na rozmowie kwalifikacyjnej.

Informacje dodatkowe w CV – dlaczego warto je dodać?

Uzupełniając CV nie możesz zapomnieć o informacjach dodatkowych. Mogą one wyróżnić Cię na tle innych kandydatów i sprawić, że to właśnie Ty zostaniesz zatrudniony. Starając się o pracę w gastronomii, np. jako kelner, kucharz, barman czy barista, na Twoją korzyść będzie przemawiać posiadanie książeczki sanepidu. Z kolei prawo jazdy może się przydać w wielu różnych branżach, dlatego też koniecznie zaznacz umiejętność prowadzenia pojazdów wraz z konkretną kategorią.

Ostatnim punktem, który możesz dodać w CV w Kiwi Jobs jest Twoja lokalizacja. Dzięki temu będziesz mieć możliwość znalezienia pracy w najbliższej okolicy.

I to wszystko! CV gotowe, a Ty możesz przejść do przeglądania ofert pracy. Wybierz tę, która interesuje Cię najbardziej i aplikuj!

3 Comments

 1. […] Kiwi Jobs znajdziesz pracę w sklepie także w Krakowie i Wrocławiu. Wystarczy, że uzupełnisz CV w aplikacji i wyślesz swoje […]

  Odpowiedz
 2. […] czas pracy czy pracę w niepełnym wymiarze godzin. Wystarczy więc, że wypełnisz nowoczesne CV w Kiwi Jobs, czyli odpowiesz na kilka najważniejszych z punktu widzenia pracodawcy pytań. W przeciwieństwie […]

  Odpowiedz
 3. […] Co powinieneś zrobić, aby dostać zatrudnienie? To banalnie proste. Musisz wypełnić uproszczone CV w aplikacji, czyli odpowiedzieć na kilka najważniejszych pytań związanych z Twoim życiem zawodowym. […]

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top