Praca na magazynie: czy jest to praca dla Ciebie?

Udostępnij

Przeglądając oferty pracy w Kiwi Jobs, często można natknąć się na ogłoszenia takie jak: magazynier praca Warszawa, czy praca na magazynie. Co ciekawe, rzadko kiedy oferty te posiadają jakiekolwiek wymagania wobec kandydatów. Jeżeli więc zastanawiasz się nad aplikowaniem na Magazyniera, ale chciałbyś wiedzieć trochę więcej o pracy na magazynie, ten artykuł jest dla Ciebie!

Magazynier: opis stanowiska

Na samym początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie: na czym polega praca na magazynie? W zależności od pracodawcy dokładny zakres obowiązków Magazyniera będzie się od siebie różnił, jednak w większości wypadków prowadzenie magazynu związane jest z przyjmowaniem, składowaniem i wydawaniem produktów lub materiałów. Do obowiązków magazyniera należy również kontrola jakości przyjmowanego i wydawanego towaru, zabezpieczanie go przed uszkodzeniem, rozmieszczanie go na magazynowych półkach, inwentaryzacja, oraz utrzymywanie magazynu w czystości. Magazynier prowadzi też ciągłą dokumentację wykonywanych przez siebie czynności.

Praca na magazynie to praca fizyczna

Jak powiedział nam jeden pracownik magazynu: „Wykonywanie tej pracy zdecydowanie wzmocniło mnie fizycznie, ze względu na wymagania, jakie związane są z tym zawodem. Krótko mówiąc, trochę przypakowałem. Praca na magazynie obejmuje takie czynności jak prowadzenie dokumentacji bądź inwentaryzacja. Jednak zdecydowana większość wykonywanych w ciągu dnia obowiązków, związana jest z pracą fizyczną. Z tego powodu praca ta, kierowana jest głównie do młodych mężczyzn. Jeżeli nie posiadasz dobrej kondycji oraz sprawności fizycznej, ośmiogodzinna praca na magazynie może okazać się dla Ciebie dużym wyzwaniem.

Sprawność fizyczna jest potrzebna nawet do czynności, jaką jest kierowanie wózkiem widłowym. Dla laika może wyglądać to tak, jakby pojazd robił wszystko sam za jego operatora, jednak w rzeczywistości w świecie wózków widłowych nie ma czegoś takiego jak wspomaganie kierownicy. Oznacza to, że nawet podczas operowania maszynami, które dźwigają za Ciebie i tak będziesz potrzebował użyć dużej siły, aby sprawnie poruszać się po magazynie. Ten element pracy magazyniera może być dla jednych wyzwaniem, podczas gdy inni traktują to jako zaletę. Wykonywanie tej pracy poprawia kondycję fizyczną szybciej niż sporadyczne wizyty na siłowni.

Magazynier: zakres obowiązków i kompetencja

Choć tak jak wspominaliśmy na wstępie, praca na magazynie często nie posiada żadnych wymagań, są umiejętności, które mogą pomóc Ci nie tylko zdobyć pracę, ale również uzyskać lepsze zarobki. Magazynier nie musi posiadać uprawnień do kierowania wózkiem widłowym, ale z pewnością jest to umiejętność, dzięki której będziesz mógł więcej zarobić. W celu zdobycia takich uprawnień magazynier musi ukończyć kurs na wózki widłowe w ośrodku autoryzowanym przez Urząd Dozoru Technicznego.

Praca na magazynie, w którym składowana i transportowana jest żywność, może wymagać również od pracownika specjalnego orzeczenia do celów sanitarno-epidemiologicznych, znanego potocznie jako książeczka sanepidu. Przy wykonywaniu obowiązków zawodowych związanych z kontaktem z produktami spożywczymi wymagane są badania lekarskie do pracy dotyczące nosicielstwa chorób zakaźnych i pasożytniczych.

Jeżeli chcesz zwiększyć swoje kompetencje, a przez to i zarobki, możesz wykazać się również znajomością obsługi komputera, a konkretniej pakietu office (Exel itp). Do obowiązków magazyniera należy prowadzenie obszernej dokumentacji dotyczącej przyjmowanych i wydawanych towarów, inwentaryzacja oraz raportowanie wszelkiego rodzaju wypadków, uszkodzeń sprzętu lub towaru i innych zdarzeń, do jakich może dojść na magazynie. Wszystko to odbywa się w dzisiejszych czasach elektronicznie.

Do magazynu mogą również przyjeżdżać różni klienci, dostawcy i kontrahenci, dlatego komunikatywność i umiejętność profesjonalnej obsługi klienta może pomóc sprawnemu magazynierowi w uzyskaniu awansu.

Obecnie na polskim rynku pracy rośnie zapotrzebowanie na pracowników magazynów. W ostatnich latach zwiększyła się nie tylko liczba ofert pracy dla tego zawodu, ale również poprawiły się zarobki na tych stanowiskach. Jeżeli szukasz pracy i niestraszna Ci jest praca fizyczna, być może praca na magazynie jest właśnie tym, czego szukasz.

2 Comments

  1. […] niekorzystne warunki pracy, np. nadmierny hałas w miejscu zatrudnienia (dotyczy to najczęściej pracy fizycznej, np. na magazynie); […]

    Odpowiedz
  2. […] Ciekawe zatrudnienie możesz znaleźć w branży produkcyjnej (np. jako pracownik produkcji lub magazynier) czy dostawczej (np. jako kurier). To, gdzie rozpoczniesz swoją wakacyjną przygodę z pracą […]

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top