Studia dzienne czy zaoczne? Wybierz te, które ułatwią ci pracę

UdostępnijUtarło się, że studia dzienne są bardziej wartościowe, a pracodawcy przychylniej na nie patrzą. HELLO, tego już nie ma! Dla wielu wybór studiów zaocznych stał się szansą na zdobycie pierwszej pracy, możliwością zarobku, który pozwoli im stać się niezależnymi finansowo.


Tak naprawdę nie ma dobrej czy złej odpowiedzi, na pytanie jakie studia wybrać. Wszystko zależy od ciebie. Jedni już na licencjacie decydują się podjąć swoją pierwszą pracę, mimo trybu dziennego. Inni wolą poczekać z tym do studiów magisterskich, aby zaczerpnąć trochę studenckiego życia. Przecież studia, to nie tylko nauka. Są organizacje studenckie, wolontariaty, imprezy i czas na podróże. To wszytko to bagaż cennych doświadczeń, które kształtują twoją drogę po sukces.

STUDY HARD, PLAY HARDER

Nie bój się podejmować ryzyka. W trakcie studiów otwierają się drzwi na nowe możliwości, z których powinieneś skorzystać.

 

Wyobraź sobie, że za 5 lat kończysz studia i chcesz znaleźć pierwszą pracę, a nie masz żadnego doświadczenia. Dla pracodawcy może to świadczyć o braku twojego zaangażowania i determinacji. Przeciętny student już od początku dąży do tego, aby się rozwijać. Szuka miejsc, gdzie zdobędzie nowe doświadczenia i wiedzę.

 

Dlatego pamiętaj, że możliwość studiowania daje ci szansę na zdobycie ogromnej wiedzy, dołączenie do fantastycznych organizacji studenckich, poznanie super ludzi czyli zdobycie wartościowych doświadczeń, które śmiało możesz zamieścić w swoim CV. To także czas na zdobycie dobrej pracy, która zapewni ci środki na odkrywanie świata i dobrą zabawę.  

 

Nadal nie wiesz, jakie studia wybrać? Już 14 czerwca w PGE Narodowym wpadnij na Futu Planners – pierwszy spot edukacji i kariery dla uczniów szkół średnich. Porozmawiaj z przedstawicielami uczelni wyższych i topowych firm, dowiedz się jakie są Twoje mocne strony i jak je wykorzystać w pracy i nauce. Może to ułatwi podjęcie ci tej decyzji.

 

 Link-Google-Play

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top