7 aplikacji mobilnych, które ułatwią ci pracę

Udostępnij

Aplikacji mobile jest mnóstwo. Oczywiście ich użyteczność jest różna, dlatego przygotowaliśmy subiektywny przegląd tych, które naprawdę warto poznać. Darujemy tu sobie oczywistości, które każdy zna i ma – JakDojadę, GoogleMaps czy mobilna bankowość. Przejdziemy za to przez siedem soczystych aplikacji, których być może nie znasz, a powinieś. Może znajdziesz wśród nich coś, co ułatwi/umili ci pracę.

 

Todoist

(https://pl.todoist.com/)

Jedna z wielu aplikacji, które pozwolą skreślać wykonane zadania. Nie tylko usystematyzujesz swoje obowiązki, ale też zmotywujesz się patrząc, jak początkowo duża liczba tasków zmniejsza się. Zdecydowaną zaletą Todoist jest możliwość współdzielenia zadań z innymi – współlokatorami, rodziną, partnerem. Dzięki temu zawsze wiesz, co jest do zrobienia. Prosta aplikacja z minimalistycznym designem, którą naprawdę warto poznać.

IFTTT

(https://ifttt.com/)

Coś, co sprawi, że twój smartfon będzie jeszcze bardziej smart. Aplikacja, która pozwoli zautomatyzować często powtarzane czynności w telefonie. Wyciszenie dzwonków o określonej godzinie? Robi się! Zapisywanie zdjęć, które polubiłeś na Insta? Nie ma sprawy. Coś jeszcze? Mnóstwo gotowych reguł stworzonych na zasadzie „jeśli stanie się to, to zrób to” (If This Then That). Możesz też stworzyć własne reguły dzięki prostemu algorytmowi.

Pocket

(https://getpocket.com/)

Świetna aplikacja, która pozwoli ci odłożyć na później ciekawy artykuł. Wiadomo, każdy przegląda Internet w czasie pracy. Jeśli znajdziesz coś ciekawego, czego przeczytanie zajmie ci więcej czasu – wrzuć to do Pocketa. Aplikacja zapisuje treści z z przeglądarki, aplikacji i social mediów. Umożliwia też granie dodanych plików w tryb „offline”, dzięki czemu nie będziesz potrzebował dostępu do sieci Internetu, by do nich wrócić.

 

Mindly

(www.mindlyapp.com)

Aplikacja, która pozwala stworzyć mapę myśli. Przydatna podczas spotkań, burz mózgów i wszystkich tych momentów, gdy musisz być skupiony. Wykorzystuje naturalną tendencję do tworzenia skojarzeń. Myśli zorganizowane w sposób nieliniowy łatwiej jest przekuć w kreatywne pomysły.

Nie lubisz zapisywać? Nagraj to, co wpadło ci do głowy z aplikacją Say&Go iOS (http://sayngo.dafterapps.com/). Nagra ona 7 sekund tego, co mówisz, a potem automatycznie wrzuci to na dropboxa. Tak, 7 sekund w zupełności wystarczy, by złapać ważną myśl.

 

SimplyNoise

(https://www.simplynoise.com/)

Czy szum jest potrzebny? Okazuje się, że tak – odpowiednio dobrana częstotliwość dźwięku pozwoli szybciej zasnąć lub…skupić się na pracy. Wybierz „kolor” szumu i stwórz ścianę dźwięku, która odgrodzi cię od zgiełku na open spejsie.

 

Forrest: Stay Focused

(https://www.forestapp.cc/en/)

Ten las uchroni cię przed zerkaniem co chwilę w telefon. Jak tomożliwe? Dzięki aplikacji możesz stworzyć swój własny las, jest tylko jeden warunek: nie możesz co chwilę sprawdzać Facebooka. Zasada jest prosta: każde drzewo rośnie 30 minut. Jeśli w tym czasie zajrzysz w telefon – drzewko uschnie. Im większy i piękniejszy jest twój wirtualny las, tym więcej czasu poświęciłeś na prawdziwe życie. Super, nie?

 

Kiwi Jobs

(https://kiwijobs.pl/

A co, jeśli jeszcze nie masz pracy? Łap apkę Kiwi Jobs i znajdź pracę w 48h. Nie potrzebujesz CV,wszystko odbywa się za pomocą telefonu, a dodatkowo możesz przeszukać oferty pod kątem dogodnej lokalizacji czy stawki godzinowej. Praca w sam raz na teraz!

 

 

Karolina Olszewska

 

 Link-Google-Play

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top