Na czym polega i dla kogo jest praca tymczasowa?

Udostępnij

Praca tymczasowa, to w ogólnym rozumieniu prawnym, zatrudnienie ciągłe na rzecz danego pracodawcy na czas wykonania określonych obowiązków, nie dłuższy niż 12 miesięcy przypadających w okresie obejmującym 36 kolejnych miesięcy.

Podjęcie pracy tymczasowej to świetna okazja do powrotu na rynek pracy czy dodatkowego źródła dochodu, ale też możliwość  stałego zatrudnienia.

Czy istnieje umowa o pracę tymczasową?

praca o charakterze dorywczym, okresowym, weekendowym, przyjmuje formę umowy o pracę na czas określony, umowy o pracę na czas wykonania określonej pracy lub innego rodzaju umowy ustalonej z pracodawcą. Treść kontraktu powinien obejmować rodzaj wykonywanej pracy, wymagania zawodowe niezbędne do jej wykonywania, dokładny okres pracy, wymiar czasu pracy oraz miejsce wykonywania pracy. Umowa powinna być sporządzona w formie pisemnej.

Kto zatrudnia do pracy tymczasowej?

teoretycznie na rynku pracy, uczestnikami takiego zatrudnienia są: agencja pracy tymczasowej, pracodawca oraz pracownik tymczasowy.

Ale z Kiwi Jobs ten proces upraszcza się na korzyść zarówno pracownika, jak i pracodawcy. Po pierwsze odpada konieczność pośredniczenia agencji pracy, po drugie obowiązek pisania CV i przeciągłego oczekiwania na odpowiedź pracodawcy. Z perspektywy kandydata, wystarczy pobrać aplikację, znaleźć interesujące stanowisko, a następnie aplikować, mając gwarancję odpowiedzi do 48h.

Zawody tymczasowe, to…

najpopularniejsze to między innymi kucharz, barman, hostessa, barista, czy magazynier. A najfajniejsze? Co kto lubi, ale doradca ds. przeżyć, czy sprzedawca shoe lover, mówią za siebie, a to tylko przykłady atrakcyjnych stanowisk, na jakie można aplikować z Kiwi Jobs.

Czy „tymczasem” oznacza, że za chwilę muszę szukać kolejnej pracy?

niekoniecznie! Utarło się przekonanie, że praca tymczasowa to praca na chwilę, a przecież dla wielu ta „chwila” potrafi trwać nawet kilka lat, pozwalając szlifować fach, poznawać nowych ludzi i poszerzać zakres swoich umiejętności. Od ciebie zależy czy chcesz przedłużyć kontrakt i zagrzać miejsca w jednej pracy dłużej niż rok, czy dwa lata. Praca tymczasowa to przede wszystkim możliwość doświadczania, poznawania własnych możliwości i szukania najlepszego dla siebie zatrudnienia na teraz. Są nawet tacy, którzy twierdzą, że w takiej pracy łatwiej się zakochać, bo tryb nie osiadam – szukam, stymuluje do działania, sprawiając, że stajemy się bardziej otwarci na nowe kontakty.

Dla kogo taka praca?

dla wolnych strzelców, uczniów i studentów, kolorowych ptaków, kolekcjonerów doświadczeń i starych wyjadaczy, którzy mają potrzebę dorobić do emerytury 😉 Bo praca tymczasowa, to dobra opcja dla każdego, komu zależy na stałym wynagrodzeniu, zdobywaniu umiejętności, poznawaniu nowych ludzi, elastycznych godzinach pracy i „niezobowiązujących” formach zatrudnienia, pozwalających na kontrolowane zmiany w życiu.

 

 Link-Google-Play

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top